Sacīkšu braucēji mēdz būt ļoti māņticīgi, tai skaitā arī attiecībā uz skaitļa 13 lietošanu. Bieži vien arī skaitlis 26, kas faktiski ir divu 13 summa, tiek uztverts ar lielu piesardzību. Vai tā ir sakritība, vai liktenis, vai tomēr skaitļiem ir kāda īpaša nozīme?
Alberto Askari piedzima 1918.gada 13.jūlijā Milānā, Itālijā. Viņa tēvs, viens no tā laika izcilākajiem braucējiem, Antonio Askari bieži ņēma līdzi dēlu uz sacīkstēm un iepazīstināja ar citām tālaika sacīkšu leģendām. Francijas Automobiļu kluba 1925.gada 26.jūlijā Montlerī trasē rīkotajās sacīkstēs mazais Alberto arī bija klāt un vēroja, kā viņa tēvs, Alfa Romeo komandas vadošais pilots brauc līderpozīcījā. Tomēr cerētā uzvaras prieka vietā Askari ģimene todien piedzīvoja traģēdiju – Les Biscones pagriezienā Antonio avarēja un gāja bojā. Skatilis 26 kopš tā laika Alberto bija kā slikta zīme, no kā būtu jāizvairās.
F1LV E-MAG 7.numurā – leģendārā sacīkšu braucēja Alberto Askari liktenis. Viņa pirms vairāk kā pusgadsimta izcīnītie Formula 1 sasniegumi arī līdz mūsdienām ir palikuši ļoti iespaidīgi:
Askari ir bijis visvairāk apļus vadībā pēc kārtas (304), aizvadījis 5 perfektas sacīkstes – pole position, visi apļi vadībā, ātrākais apļa laiks (vairāk – 8 šādas sacīkstes ir tikai “Džimam Klārkam).
Askari izcīnījis 5 hat-trick (pole position, uzvara, ātrākais apļa laiks) vienā sezonā. Mihaēls Šūmahers šādu sasniegumu atkārtoja 2004.gadā, taču to viņš paveica 18 sacīkstēs, Askari – 8.
Askari – % visvairāk uzvaras sezonā (75%, jeb 6 no 8). M.Šūmaheram – 72% (13 no 18).
Askari – % visvairāk ātrākie apļi sezonā (6 no 8), kā arī visvairāk ātrākie apļi pēc kārtas (7).
Viņa 9 uzvaru pēc kārtas rekordu nevienam joprojām nav izdevies atkārtot.
Žurnālā vēl – Mercedes “sudraba bultu” panākumi un 1955.gada sezonas apskats. Šis žurnāls un pārējo numuru arhīvs pieejams f1.lv mājaslapā.