13/07/2024

ENERGY 5.numurs

RS10 automobilis bija ļāvis Renault komandai izcīnīt pirmo uzvaru Formula 1 sacīkstēs, pirmo arī turbo dzinējiem. Tikmēr turpmākās Renault sacīkšu programmas realizācijai jau tika gatavots RS10 pēctecis. Iepriekš izvirzītais komandas mērķis uzvara sacīkstē bija sasniegts, nākamais bija – uzvara čempionātā.

Automobiļa abreviatūrā līdzšinējie burti RS (Renault Sport) tika nomainīti ar RE, tādējādi uzsverot ciešo sadarbību ar franču naftas kompāniju Elf.

Par Renault komandas centieniem sasniegt augstākos mērķus Formula 1 sacīkstēs, kā arī sacīkšu automobiļiem RE20 un RE30 – jaunajā ENERGY žurnāla 5.numurā. Tajā vēl lasiet par citu leģendāro Renault automobili. Tieši pirms 100 gadiem automobiļi Renault AG ieguva savu vēsturisko nosaukumu “Marnas taksometri”, iesaistoties vienā no vērienīgākajām Pirmā pasaules kara operācijām. ENERGY 5.numurs un iepriekšējo žurnālu arhīvs pieejams f1.lv mājaslapā.

Par RETROTEHNIKA

Check Also

ENERGY 7.numurs

Pirms 50 gadiem Renault prezentēja automobili, kurš izmainīja tālaika priekšstatus par attiecīgās kategorijas komforta līmeni …

ENERGY 6.numurs

Leģendārais burvis-mehāniķis Amedejs Gordini pagājušā gadsimta 50-tajos gados nodibināja un vadīja savu Formula 1 komandu, …

ENERGY 4.numurs

Pēc uzvaras 1978.gada Lemānas 24 stundu braucienā uzvara Formula 1 sacīkstēs bija kļuvusi par Renault …