23/06/2024

ENERGY 4.numurs

Pēc uzvaras 1978.gada Lemānas 24 stundu braucienā uzvara Formula 1 sacīkstēs bija kļuvusi par Renault Sport galveno prioritāti. Divi ātri automobiļi un divi talantīgi piloti bija tieši tas, kas bija nepieciešams šī mērķa sasniegšanā. Tomēr kopš Renault pārdrošās debijas Formula 1 sacīkstēs ar neierasto turbo dzinēju bija aizritējušas divas sacīkšu sezonas. Tajās Žanam Pjēram Žabuī tikai vienreiz izdevās finišēt punktu zonā, pārsvarā sacīkstes beidzās ar izstāšanos. Pēc ieilgušās neveiksmju sērijas sāka mākt šaubas, vai izvēlētais dzinēja risinājums tiešām ir pareizais cerēto mērķu sasniegšanai. 1979.gada sezonai bija jākļūst par izšķirošo, lai par to pārliecinātos.

Renault speciālisti, sadarbībā ar Elf degvielas izstrādātājiem un Michelin riepu ražotājiem bija ieguldījuši milzīgu darbu tābrīža automobiļa Renault RS01 attīstībā, taču bija skaidrs, ka “ground-effect” tehnoloģijas triumfa laikā tikai ar revolucionāru dzinēju būs par maz – nepieciešama atbilstoša šasija.

Par jauno RS10 runāja, ka tas izskatoties dinamisks pat stāvot uz vietas. Tomēr galvenās tā priekšrocības slēpās citur. RS10 bija pirmais Renault automobilis, kurā tika izmantots “groundeffect” princips. Konkurentiem bija par ko aizdomāties – pateicoties uzlabotajai earodinamikai, RS10 uzrādīja ļoti labu ātrumu taisnē, bet, pateicoties “ground-effect” principam, tas labi turējās trasē arī ātrajos pagriezienos.

Vairāk par Renault RS10 – pirmo uzvaru izcīnījušo automobili Formula 1 sacīkšu vēsturē, kurš bija aprīkots ar turbo dzinēju, lasiet ENERGY žurnāla 4.numurā. Šis žurnāls un iepriekšējo numuru arhīvs pieejams f1.lv mājaslapā.

Par RETROTEHNIKA

Check Also

ENERGY 7.numurs

Pirms 50 gadiem Renault prezentēja automobili, kurš izmainīja tālaika priekšstatus par attiecīgās kategorijas komforta līmeni …

ENERGY 6.numurs

Leģendārais burvis-mehāniķis Amedejs Gordini pagājušā gadsimta 50-tajos gados nodibināja un vadīja savu Formula 1 komandu, …

ENERGY 5.numurs

RS10 automobilis bija ļāvis Renault komandai izcīnīt pirmo uzvaru Formula 1 sacīkstēs, pirmo arī turbo …