20/07/2024

Iznācis pirmais e-žurnāla RETROTEHNIKA numurs

Tas bija šķietami nesen, kad tika svinēta pirmā automobiļa simtgade, vismaz pirmā pēc vienas no versijām. Diskusijas par to, kurš īsti un kad ir uzbūvējis to veidojumu, ko var uzskatīt par īstu automobili, droši vien nebeigsies nekad. Lai arī kādi bijuši iepriekšējie eksperimenti pārējiem tehnikas entuziastiem, tieši oficiālajam, dokumentāli apstiprinātajam Karla Benca veikumam šogad tiek svinēta 125 gadu jubileja.

Lepoties ar gadsimtu senu vēsturi var tikai retais auto ražotājs, un vēl mazāk ir tādu, kuri, pārciešot divu pasaules karu un ekonomisko krīžu radītās sekas, ir izdzīvojuši un joprojām turpina ražošanu.

2010.gada 24.jūnijā slavenais itāļu autobūves uzņēmums Alfa Romeo atzīmēja savas dibināšanas simtgadi. Arī šim leģendārajam auto ražotājam gadu gaitā sacīkšu triumfa brīži mijās ar krīzēm, tomēr lielā mērā tieši Alfa Romeo zīmola cienītāju uzticība ir ļāvusi tam neizzust un nepalikt vēstures plauktos līdzīgi kā daudziem citiem “vienaudžiem”.

Šodien tiek publicēts pirmais e-žurnāla RETROTEHNIKA numurs. Tajā atrodams ieskats Alfa Romeo 100 gadus ilgajā vēsturē, apraksts par pirmo automobili, kuru pirms 125 gadiem patentēja Karls Bencs, kā arī cita informācija par retrotehniku un ar to saistītām personām. E-žurnāls veltīts visiem motoru tehnikas entuziastiem. RETROTEHNIKA e-žurnālu iespējams aplūkot interneta pārlūkā, kā arī saglabāt datorā PDF formātā.

Par RETROTEHNIKA

Check Also

ENERGY 7.numurs

Pirms 50 gadiem Renault prezentēja automobili, kurš izmainīja tālaika priekšstatus par attiecīgās kategorijas komforta līmeni …

ENERGY 6.numurs

Leģendārais burvis-mehāniķis Amedejs Gordini pagājušā gadsimta 50-tajos gados nodibināja un vadīja savu Formula 1 komandu, …

ENERGY 5.numurs

RS10 automobilis bija ļāvis Renault komandai izcīnīt pirmo uzvaru Formula 1 sacīkstēs, pirmo arī turbo …