12/07/2024

F1LV E-MAG 10.numurs

Aizvietotāji ir bijuši nepieciešami visos laikos un visdažādākajos gadījumos, kuros kāds no komandas pilotiem vairs nevar pildīt savas funkcijas – ir gājis bojā, guvis nopietnu traumu vai arī vienkārši pārāk daudz palaidis muti. F1LV E-MAG 10.numurā – par dažiem veiksmīgiem un neveiksmīgiem aizvietotājiem Formula 1 vēsturē. Vēl jaunākajā žurnāla numurā – 1958.gada sezonas apskats – britu ēras sākums un spilgti notikumi Formula 1 sacīkstēs.

Pirmo reizi F1 vēsturē uzvara tika izcīnīta ar automobili, kuram dzinējs novietots aizmugurē. Pirmā uzvara ar Cooper automobili, un pirmā, ko izcīnījusi privātā komanda, kura pati sacīkšu automobili nebija ražojusi.

1958.gada sezonā Formula 1 sacīkstēs debitēja pirmā pilote – Marija Terēza de Filipisa. Viņa gandrīz sarūpēja sensāciju, un tikai automobiļa tehniskās problēmas itāļu braucējai liedza kļūt par pirmo sievieti, kas guvusi punktus Formula 1 sacīkstēs. F1LV E-MAG 10.numurs un pārējo žurnālu arhīvs pieejams f1.lv mājaslapā.

 

Par RETROTEHNIKA

Check Also

ENERGY 7.numurs

Pirms 50 gadiem Renault prezentēja automobili, kurš izmainīja tālaika priekšstatus par attiecīgās kategorijas komforta līmeni …

ENERGY 6.numurs

Leģendārais burvis-mehāniķis Amedejs Gordini pagājušā gadsimta 50-tajos gados nodibināja un vadīja savu Formula 1 komandu, …

ENERGY 5.numurs

RS10 automobilis bija ļāvis Renault komandai izcīnīt pirmo uzvaru Formula 1 sacīkstēs, pirmo arī turbo …