20/07/2024

F1LV E-MAG 3.numurs

Kad jānosauc braucējs, kurš savas karjeras laikā būtu pelnījis čempiona titulu, bet to kādu iemeslu dēļ nav guvis, parasti tiek pieminēts Stirlings Moss, tomēr ir vēl viens pilots, kurš arī to būtu pelnījis ne mazāk. Šogad aprit 70 gadi, kopš dzimis argentīniešu autobraucējs Karloss Reitemans – neapšaubāmi viens no talantīgākajiem sava laikmeta pilotiem. Viņa karjera raksturojās ar spilgtiem panākumiem, kas mijās ar dažbrīd neizskaidrojamām neveiksmēm.

Reitemanam pieder vairāki sava laika rekordi:
No 1980.gada Beļģijas GP līdz 1981.gada Beļģijas GP viņš 15 sacīkstēs pēc kārtas bija guvis punktus (pirms viņa Džims Klārks to spēja paveikt 12 sacīkstes pēc kārtas). Savas karjeras laikā Reitemans 45 reizes bija kāpis uz goda pjedestāla (pārspējot Džekija Stjuarta tābrīža rekordu – 43 pjedestāli).

Reitemans kļuva par otro Formula 1 braucēju pēc Leo Kinnunena, kurš izcīnījis panākumus arī rallija sacīkstēs – Karloss izcīnīja trešās vietas 1980. un 1985.gada Argentīnas rallijā. Pēc viņa vēl tikai Kimi Raikonenam 2010.gadā ir izdevies izcīnīt punktus gan Formula 1 gan arī rallija sacensībās.

F1LV E-MAG 3.numurā var iepazīties ar Karlosa Reitemana sacīkšu biogrāfiju, kā arī lasīt 1951.gada Formula 1 sezonas apskatu Huana Manuela Fanhio cīņu par viņa pirmo čempiona titulu. Šis žurnāls un pārējo numuru arhīvs pieejams f1.lv mājaslapā.

Par RETROTEHNIKA

Check Also

ENERGY 7.numurs

Pirms 50 gadiem Renault prezentēja automobili, kurš izmainīja tālaika priekšstatus par attiecīgās kategorijas komforta līmeni …

ENERGY 6.numurs

Leģendārais burvis-mehāniķis Amedejs Gordini pagājušā gadsimta 50-tajos gados nodibināja un vadīja savu Formula 1 komandu, …

ENERGY 5.numurs

RS10 automobilis bija ļāvis Renault komandai izcīnīt pirmo uzvaru Formula 1 sacīkstēs, pirmo arī turbo …