23/06/2024

Bremen Classic Motorshow izstāde

Brēmenē sākas ikgadējā retro tehnikas izstāde, kura risināsies no 4. līdz 6. februārim. Kopumā izstādē plānots izrādīt vairāk kā 500 eksponātu. Brēmenes pasākuma “odziņa” nu jau tradicionālā “tematiskā izstāde” – pirms pāris gadiem šeit varēja aplūkot klasiskos britu sporta automobiļus, pērn par godu itāļu ražotāja 100-gadei tika izstādīti leģendāri Alfa Romeo automobiļi, bet šī gada tēma ir “Vācu automobiļi ar speciālajām virsbūvēm”.

Līdzīgi kā citur pasaulē, arī Vācijā starpkaru periodā ievērību bija ieguvuši automobiļi ar speciāli radītām virsbūvēm, kuras daudzreiz visai krasi atšķīrās no tām, kuras tika uzstādītas sērijveida transportlīdzekļiem. Virsbūvju kompānijām tas bija lielisks veids, lai reklamētu savu produkciju, bet klientiem – lai pievērstu sev apkārtējo uzmanību.

Izstādes ekspozīcijas liks atcerēties tādas vācu virsbūvju kompānijas kā Erdmann & Rossi, Rometsch, Gläser, Autenrieth, Hebmüller un Karmann. Viens no apskatāmajiem automobiļiem būs tajā laikā progresīvais, 1938. gada Adler Autobahn ar Ambi-Budd speciāli veidoto virsbūvi. Ambi-Budd speciāisti šajā modelī centās ielikt visas savas zināšanas par aerodinamiku, lai panāktu automobiļa pēc iespējas efektīvāku izmantošanu Vācijas automaģistrālēs.

Izstādes īpašā daļa neaprobežosies tikai ar speciālo virsbūvju automobiļiem, atsevišķa ekspozīcijas daļa veltīta tādu zīmolu kā Imperia, Hercules, UT un Tornax speciālajiem motocikliem.

Informācija par izstādi: www.classicmotorshow.de

Par RETROTEHNIKA

Check Also

Youngtimer Rally Sigulda 2015

Youngtimer Rally Track Day 2015

YTR Ventspils 2015

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās aizraujošais Youngtimer Rally Ventspils 2015. Jau agrā sestdienas rītā Ventspils Ostas …